Як діяти якщо ви постраждали або стали свідком воєнного злочину: вийшов інформаційний буклет

Вийшов інформаційний буклет про сексуальне насильство пов’язане з конфліктом (в умовах війни) «Як діяти якщо ви постраждали або стали свідком воєнного злочину».

У буклеті вміщена інформація про те, що саме є сексуальним насильством в умовах війни (це не лише власне зґвалтування), куди постраждалі можуть звернутися для отримання медичної, психологічної, правової допомоги, а також поради психологів, як розмовляти і поводитися з людьми, що постраждали від насильства.

Система надання безоплатної правової допомоги надає комплекс правових послуг постраждалим від воєнних злочинів, зокрема консультації та роз’яснення.

У кримінальних провадженнях, розпочатих за фактом вчинення сексуального насильства, для постраждалих забезпечується безоплатна вторинна правова допомога (у т.ч. послуги адвоката):

  • захист;
  • представництво інтересів у судах;
  • складення документів процесуального характеру, зокрема: позовних заяв, клопотань, заяв до суду.

Як отримати безоплатну правову допомогу: 

  • Отримати усну анонімну консультацію можна у контакт-центрі системи БПД за номером: 0 800 213 103.
  • Якщо вам зручно отримати правову допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот.
  • Або завітайте до найближчого з наших бюро: https://bit.ly/bpd_buro
  • Готові правові консультації можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid.

Тут зібрані усі сервіси доступу системи безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Інформаційний буклет розроблено за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України при підтримці Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA), за участі Національної поліції, Служби безпеки України, Офісу генерального прокурора, Міністерства юстиції України та Міністерства охорони здоров’я України, а також системи надання безоплатної правової допомоги та Національної соціальної сервісної служби.

Фото: МВС