Щодо харчового захворювання, спричиненого гістаміном, внаслідок споживання тунця!!!

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області

📧 До нас надійшов лист від системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (𝗥𝗔𝗦𝗙𝗙) від 01.09.2022р. №2022.4907 – fup 10 стосовно надходження повідомлень щодо харчового захворювання, спричиненого гістаміном, внаслідок споживання тунця від одного й того ж постачальника. Тунець експортувався з Іспанії 🇪🇸 (експортер: Frime S.A.U., Spain) в Україну 🇺🇦 (імпортер: ТОВ «Одісей Люкс», вул. Київська 19-А, м. Вишневе, Київська область, 08132).

❗️Звертаємося до операторів ринку: у разі виявлення вказаної продукції в обігу, просимо повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

✉️ Одеса, 7-а Пересипська, 6
📱(048) 716-13-01

📝 Довідкова інформація

Гістамін – біологічно активна речовина, що регулює різні функції людського організму. Цей компонент передає імпульси в центральну нервову систему і бере участь в процесах регуляції кислотної секреції шлунку, м’язових скорочень матки, тонусу кишечника і судин. Йому належить значна роль у різноманітних видах алергічної відповіді. Велика концентрація гістаміну здатна викликати:

▪️анафілактичний шок, який характеризується різким падінням кров’яного тиску, блювотою, втратою свідомості, судомами;
▪️підвищення проникності судинних стінок дрібних і великих артерій, внаслідок чого можлива поява головного болю, папульозного висипу, почервоніння шкіри;
▪️посилення синтезу адреналіну, який прискорює серцебиття і підвищує кров’яний тиск;
▪️мимовільні м’язові спазми бронхів і травних органів, які провокують діарею, біль у шлунку і порушення дихання.
___________________
📲 Підписуйтесь на наш 𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺 👉t.me/gudpsso. Там інформація з’являється раніше.