Культура


Заклади культури
Назва підприємства,
види діяльності
Адреса розташуванняПІБ керівника,
контактний № телефону 
Відділ культури Роздільнянської міської територіальної громадим. Роздільна,
вул. Європейська, 36
Кучеренко
Наталя Олександрівна
тел.3-22-73
КЗ “Роздільнянський Палац культури” Роздільнянської міської радим. Роздільна,
вул. Європейська, 36
Ніколаєв
Юрій Володимирович
тел. 5-11-32
КЗ «Роздільнянська міська школа мистецтв»м. Роздільна,
вул. Європейська 27
Гімбра
Роман Володимирович
тел. 3-18-36
КЗ “Роздільнянська публічна бібліотека Роздільнянської міської ради”м. Роздільна,
вул. Привокзальна, 4
Колопенюк
Олена Іванівна
тел. 3-17-13 
 Міська бібліотекам. Роздільна,
вул. 40 років Перемоги, 9 
Кривопускова
Галина Григорівна 
Народний історико-краєзнавчий музейм. Роздільна,
вул. Європейська, 36
Шняга
Віра Миколаївна
тел. 3-22-73

Заклади культури

Новини

Комунальний заклад “Роздільнянська публічна бібліотека Роздільнянської міської ради” 

До складу закладу входять: Роздільнянська центральна міська бібліотека та 30 бібліотек-філій, одна з яких спеціалізована бібліотека для дітей – Роздільнянська міська бібліотека для дітей.

Наші бібліотеки двічі прийняли участь у Всеукраїнській виставці-форумі “Українська книга на Одещині”, в якій були задіяні представники видавництв і книготоргових підприємств з різних куточків України (2007 і 2016 роки).

У 2012 році ми перемогли у проекті-конкурсі “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету III” в рамках програми “Бібліоміст”, в результаті чого 5 бібліотек отримали комп’ютерну техніку. З цього почався процес комп’ютерізації  бібліотек.

Роздільнянська центральна міська бібліотека

Директор  – Колопенюк О.І. Адреса бібліотеки – м. Роздільна, вул.Привокзальна,2.

Контактна інформація – тел. 3-17-13, електронна адреса – rozdilna-biblioteka@ukr.net

Фонд бібліотеки налічує 30273 примірника.

У березні 2019 року в рамках програми “Розумний регіон” відбулося урочисте відкриття культурно-освітнього медіа-центру на базі центральної міської бібліотеки.

Бібліотека приймає участь в усіх обласних і державних програмах і конкурсах, які сприяють розвитку української культури, правовій освіті населення, підтримці ветеранів Другої світової війни, молоді, сім’ї, пропаганді здорового способу життя. Бібліотека постійно співпрацює із загальноосвітніми школами, Палацом культури, музеєм та іншими організаціями.

Роздільнянська міська бібліотека – філія для дітей

Адреса бібліотеки – м. Роздільна, вул Європейська, 27. Завідуюча бібліотекою – Левицька Н.А. Контактний телефон – 3-28-83.

У 2012 році в рамках програми “Бібліоміст” бібліотека отримала комп’ютерну техніку і було відкрито Інтернет-центр.

Фонд бібліотеки налічує 23209 примірників.

Бібліотека бере участь не лише в обласних, а і у Всеукраїнських конкурсах, фестивалях і акціях. Так у 2019 році приймала участь у Всеукраїнському конкурсі – есе “Діти єднають Україну”, у Всеукраїнському конкурсі “Лідер читання – 2020”, у  Всеукраїнському конкурсі “Творчі канікули – 2020”.

 Виконавець  Непомяща О.М.


Комунальний заклад «Роздільнянська міська школа мистецтв»

Повна назва: Комунальний заклад «Роздільнянська міська школа мистецтв»

Адреса:          вул. Європейська, 25, м. Роздільна, Одеська обл., 67400

                       тел. (04853) 3-18-36  директор. Emailrozdilna_shm@ukr.net

Засновник:    Роздільнянська міська рада

Директор:      Гімбра Роман Володимиривич

Матеріально-технічний стан

 Приміщення школи знаходиться в окремо розташованій двоповерховій будівлі, загальною площею 810 м2.

До послуг здобувачів освіти 14 класів для індивідуальних занять, 2 класи для проведення теоретичних занять з предметів «Елементарна теорія музики», «Сольфеджіо» та «Музична література», 2 класи –для занять учнів художнього відділу; крім того, для занять з предметів колективного музичення облаштовано Малу залу, хореографічний клас.  Актова зала на 80 місць.Бібліотека. Згідно санітарних норм облаштовано 2 внутрішніх туалети з холодною та гарячою водою.

Матеріально-технічна база закладу відповідає необхідним вимогам чинного законодавства, робота з підтримки приміщень в належному стані проводиться на постійній основі.

Освітня діяльність

Освітня діяльність проводиться згідно чинного законодавства України (Конституція  України, закон України «Про культуру», закон України «Про освіту», Положення про мистецьку школу, Статут Закладу).

Структура Закладу:

–         Музичне відділення  (відділ народних інструментів, відділ теоретичних дисциплін, клас скрипки, клас ударних інструментів, фортепіанний відділ)

–         Вокально-хоровий відділ

–         Відділ образотворчого мистецтва

–         Клас хореографії

Розпорядок роботи Закладу:

понеділок-субота-8.00-20.00

В школі мистецтв навчається 345 учнів

Заклад є центром територіально-методичного об’єнання , до якого входить 7 мистецьких шкіл (Іванівська, Захарівська, Лиманська, Радісненська, Роздільнянська, Ширяєвська).  Створено базу студентської практики.


Комунальний заклад «Роздільнянський палац культури»

Назва закладу культури: комунальний заклад «Роздільнянський Палац культури» Роздільнянської міської ради.

Директор: Ніколаєв Юрій Володимирович.

Адреса закладу: м. Роздільна, Одеська обл., вул. Європейська, 36.

Комунальний заклад «Роздільнянський Палац культури» Роздільнянської міської ради є методичним центром та  осередком культурно-мистецького життя громади. Робота Палацу культури ведеться згідно річного плану, який розробляється наприкінці поточного року на наступний, враховуючи основні свята державного, регіонального, місцевого, локального значень.

КЗ «Роздільнянський Палац культури» Роздільнянської міської ради підпорядковані 10 сільських закладів культури: Калантаївський, Єреміївський, Новоукраїнський, Кам’янський та Буцинівський сільські будинки культури, а також Балківський, Бурдівський, Кошарський, Новоселівський, Понятівський сільські клуби.

На базі КЗ «Роздільнянський Палац культури» Роздільнянської міської ради діє 14 постійно діючих колективів та угрупувань, 8 з яких є народними (додаток 2).

Культурно-дозвіллєва діяльність Палацу культури зосереджена в таких напрямках роботи як:

  • Популяризація і відродження народних традицій (традиційний районний фестиваль вертепів; свято Водохреща, заходи до Дня Святого Миколая тощо);
  • Виховання національної єдності та почуття історичної значущості подій минулого (День Соборності України; святковий концерт до Дня Конституції України; мітинг до Дня Прапора України; мітинг та концерт до Дня Незалежності України; свято до Дня Захисника України та Дня козацтва; захід до Дня Гідності та Свободи, День добровольця тощо);
  • Вшанування пам’яті загиблих, виховання патріотизму і почуття поваги до покоління пращурів (заходи до Дня пам’яті Героїв Крут; заходи з нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні; мітинг-концерт до Дня визволення м. Роздільна та сіл району від нацистських загарбників; мітинги та покладання квітів до Днів пам’яті та примирення 8-9 травня тощо);
  • Вшанування пам’яті загиблих та учасників бойових дій на території інших держав (заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав);
  • Організація дозвілля людей (святкові урочистості з нагоди державних, професійних свят; відзначення знаменних пам’ятних дат; Відкритий районний фестиваль меду тощо);
  • Організація дозвілля дітей (театралізована програма до Дня захисту дітей; виїзні ігрові тури та акції до Дня Святого Миколая; театралізовані новорічні ранки) тощо.

Колектив Палацу культури активно розвиває співпрацю з волонтерами, громадськими організаціями, навчальними закладами та підприємствами міста, що дає  можливість  закладу  залучити  велику  кількість  населення  міста  до  проведення  культурно-дозвілєвих заходів. Для  розвитку  та  популяризації  ідеї  фізичної  культури  та  спорту,  сприянню  всестороннього розвитку  дітей  i  молоді,  залучення  їх  до  занять  фізичною  культурою  та  спортом,  забезпечення пропаганди  здорового  способу  життя  РПК  постійно  співпрацює  з  молодіжними  i  дитячими громадськими  організаціям,  Роздільнянською дитячою юнацькою спортивною школою  у проведенні  ними  роботи  з  питань  фізичної  культури  та  спорту.

Окрім цього, постійно ведеться робота з певними соціальними категоріями. Щороку в грудні гостинно відчиняються двері районного Палацу культури для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з малозабезпечених родин  Роздільнянського району. Саме для них кожного разу працівники РПК готують казкову новорічну виставу з елементами ігрової програми.

Методична робота

Одним з пріоритетних напрямків роботи Роздільнянського Палацу культури є надання методичної та практичної допомоги закладам культури громади.  Методичний кабінет РПК є центром для надання фахової допомоги та підвищення кваліфікації працівників культури. Робота методичного кабінету направлена на подальший розвиток аматорського художнього мистецтва, покращення роботи гуртків та колективів художньої самодіяльності, розвиток дитячих художніх колективів, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.

Діяльність методичного кабінету організовується згідно плану роботи РПК  за основними напрямками клубної роботи з урахування можливостей та завдань сільських клубних закладів.

Протягом року наші фахівці працюють в постійному, тісному контакті з керівниками аматорських колективів, художніми керівниками, директорами та завідувачами сільських клубних закладів .

Виїзди в клубні заклади ретельно плануються. Під час виїздів  проводиться  робота з творчими колективами, майстер-класи, перевіряється клубна документація – все це дає свої відчутні результати. Вже традиційними стали виїзди до сільських клубів задля допомоги (методичної та технічної) у проведенні Храмових свят.

Для підвищення кваліфікації клубних працівників щомісяця проводяться наради та семінари, де висвітлюються нагальні питання щодо поліпшення роботи клубних закладів та колективів художньої творчості. 

№ з/пНазва колективуКерівник колективу
1Народна хорова капела «Ветеран»Стратулат Галина Романівна
2Народна хорова капела «Світоч»Алексєєнко Олег Львович
3Народний вокальний гурт «Зоряни»Василенко Володимир Миколайович
4Зразковий вокальний ансамбль «Чарівниця»Пояцика Наталя Сергіївна
5Народний вокальний ансамбль «Слов’яночка»Почиваліна Катерина Олександрівна
6Народний хореографічний колектив «Силует»Майнова Тетяна Святославівна,
Бєгєна Софія Сергіївна
7Народна циркова студія «Арена»Голат Кристина Олександрівна
8Народний театр естрадиПавлюченко Марина Петрівна
9Хореографічний колектив «Вікторія»Костенко Альона Юріївна
10Чоловічий гурт НХК «Світоч»Алексєєнко Олег Львович
11Ансамбль «Акація»Стратулат Галина Романівна
12Ансамбль «Калина»Стратулат Галина Романівна
13Дитячий вокальний ансамбль «Чарівнички»Пояцика Наталя Сергіївна
14Театральна студія «Сокіл»Буковська Тетяна Володимирівна

Комунальний заклад «Роздільнянський народний історико-краєзнавчий музей»

Повна назва: Комунальний заклад «Роздільнянський народний історико-краєзнавчий музей»

Адреса:          вул. Європейська, 36, м. Роздільна, Одеська обл., 67400

                       тел. (095) 202-75-14  директор. Emailrkz_rnikm@ukr.net

Засновник:    Роздільнянська міська рада

Директор:      Шняга Віра Миколаївна

Характеристика музею

Експозиції  КЗ «Роздільнянський  народний історико-краєзнавчий музей» займають площу в 132 кв.м. і хронологічно охоплюють період з кінця ХVІІІ ст. до сьогодення.

Музейний фонд постійно поповнюється новими експонатами. На сьогоднішній день музей нараховує  2077 експонатів.

Як провідний заклад в галузі вивчення історії Роздільнянщини надає консультації з історії рідного краю, здійснює методичну допомогу музеям при закладах освіти міста і району.

В середньому музей відвідує 3500 осіб в рік, проводиться близько 100 екскурсій та   шкільних уроків біля стендів музею. З метою формування патріотичної активної громадської позиції у підростаючого покоління в музеї проводяться зустрічі з ветеранами Другої Світової війни, праці, воїнами-інтернаціоналістами, учасниками АТО, ліквідаторами аварії  Чорнобильської АЕС.

Для популяризації української культурної спадщини та естетичного виховання підростаючого покоління проводяться виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Роздільнянщини. Також музей бере участь в обласних виставках робіт  майстрів-аматорів. Проводяться заходи до державних свят України та пам’ятних дат. Влітку музей співпрацює з таборами відпочинку шкіл району.